Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-01-10 21:29:24

Mateusz Żukowski

Użytkownik

7027375
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 34
Punktów :   

Tytuł

Witajcie serdecznie.
Tytuł jest sprawą, którą, jak sądzę warto poruszyć już na początku. Ja ze swojej strony do razu zostawiam tutaj propozycję, którą udało mi się wypracować. A więc proponuję tytuł: "Przedświt". Jest to moim zdaniem nazwa dosyć wymowna, jakbyśmy byli przed świtem (i, jak sądzę wszyscy wierzymy, że tak właśnie jest) nowej lewicy, szczególnie w Olsztynie. Można się kłócić, czy już świta, czy jeszcze nie, ale jest to już jakaś koncepcja wyjściowa. Nie chciałbym, żeby przeszła z powodu braku innych propozycji. Jeśli ktoś jest w stanie sprawdzić w jakiś sposób czy nie jest ten tytuł zajęty, to bym nam pomagało. Nie ukrywam - liczę na propozycje i ruchy wszystkich w kierunku wymyślania tytułu.


Pozdrawiam,
Mateusz Żukowski
"Demokracja jest drogą do socjalizmu."
Karol Marks

Offline

 

#2 2009-01-10 21:56:29

Marcin Szymański

Administrator

Skąd: Olsztyn (Jaroty)
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 64

Re: Tytuł

Moja propozycja to: "Leworęczność". Wskazuje jednoznacznie kierunek naszych poglądów, oznacza również mniejszość (leworęczni to ok. 15% ludzkości) reprezentowaną przez lewicę (homoseksualizm, feminizm etc.). Tytuł nie najlepszy, ale nic innego nie przyszło mi do głowy (może poza bzdurami typu "Reformacja" czy "Veto!").

Offline

 

#3 2009-01-11 19:54:14

Karol Gorobec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 10
Punktów :   

Re: Tytuł

Cześć, Karol Gorobec z MS Olsztyn.
Oby tylko nie zarzucano prześwitywania... Nie mniej jednak nazwa ciekawa.

Offline

 

#4 2009-01-15 20:04:02

indeed

Użytkownik

8371128
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: Tytuł

chyba najlepszy pomysl, co do nazwy jaki wpadl mi do glowy to LET
oraz jakieś twórcze rozwinięcie tego skrotu.

np. Lewica Eliminuje Tandete

moze nie jest to cos, co powinno ostatecznie pojawic sie jako tytul powaznej gazety, ale mysle, ze skrót 'LET' bylby dobrym pomyslem.

Offline

 

#5 2009-01-17 23:29:39

swideer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-17
Posty: 24
Punktów :   

Re: Tytuł

hej! świder z MS;)
rozwazania nad tytulem?
moja propozycja:

Olsztyńska L(e)wica

wszelkie formy i zmiany dozwolone..

Offline

 

#6 2009-01-23 14:04:36

Relimon

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 60
Punktów :   
WWW

Re: Tytuł

Hmm może "Na lewo!", "Lewicowy Olsztyn" (skrót LO), "Lewa strona", "Lewicowa ofensywa", "Antykapitalista"?

Ostatnio edytowany przez Relimon (2009-01-23 18:15:36)


Dla socjalisty wartością naczelną jest człowiek niezależnie od rasy, narodowości, wykształcenia, stanu majątkowego, płci, skłonności seksualnych i wyznawanej religii.

"Ideowość - nie zaś karierowiczostwo i pragmatyzm - ma znamionować człowieka lewicy." Maria Szyszkowska

Offline

 

#7 2009-01-24 19:24:41

indeed

Użytkownik

8371128
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: Tytuł

'Na lewo!' mi sie podoba ;]

Offline

 

#8 2009-01-27 00:24:58

swideer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-17
Posty: 24
Punktów :   

Re: Tytuł

a nie kojarzy się przypadkiem z kręceniem i robieniem czegoś na lewo? ;D

Offline

 

#9 2009-01-30 13:55:39

Mateusz Żukowski

Użytkownik

7027375
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 34
Punktów :   

Re: Tytuł

Relimon napisał:

Hmm może "Na lewo!", "Lewicowy Olsztyn" (skrót LO), "Lewa strona", "Lewicowa ofensywa", "Antykapitalista"?

Antykapitalista nie koniecznie. Są wśród nas ludzie, którzy nie są antykapitalistami, po pierwsze.  Po drugie, antykapitalizm to temat ekonomiczny, zajmowanie się ekonomią, jak ustaliliśmy, może być najwyżej w ograniczonym wymiarze, bo nikt nie będzie chciał tego czytać Nie piszemy tylko dla siebie Także ta propozycja mi osobiście do gustu nie przypada, tym bardziej, że w internecie działa już strona o tej nazwie, a nie chcemy przecież kopiować tytułów.
Pozostałe propozycję są ciekawe. Do 15 lutego zbieramy propozycje, a potem spróbujemy w jakiś sposób wybrać najepszą.


Pozdrawiam,
Mateusz Żukowski
"Demokracja jest drogą do socjalizmu."
Karol Marks

Offline

 

#10 2009-01-30 15:55:18

Relimon

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 60
Punktów :   
WWW

Re: Tytuł

Mateusz Żukowski napisał:

Antykapitalista nie koniecznie. Są wśród nas ludzie, którzy nie są antykapitalistami, po pierwsze.  Po drugie, antykapitalizm to temat ekonomiczny, zajmowanie się ekonomią, jak ustaliliśmy, może być najwyżej w ograniczonym wymiarze, bo nikt nie będzie chciał tego czytać Nie piszemy tylko dla siebie Także ta propozycja mi osobiście do gustu nie przypada, tym bardziej, że w internecie działa już strona o tej nazwie, a nie chcemy przecież kopiować tytułów.

To, że podałem jakieś pierwsze lepsze tytuły jakie mi przyszły do głowy nie znaczy, że mi się podobają. "Antykapitalista" też mi osobiście do gustu nie przypadł, podobnie "Lewicowa ofensywa". Najbardziej mi się podobają "Na lewo!" i "Lewa strona".

"Przedświt" i "Leworęczność" nie podobają mi się.

Ostatnio edytowany przez Relimon (2009-01-30 15:57:41)


Dla socjalisty wartością naczelną jest człowiek niezależnie od rasy, narodowości, wykształcenia, stanu majątkowego, płci, skłonności seksualnych i wyznawanej religii.

"Ideowość - nie zaś karierowiczostwo i pragmatyzm - ma znamionować człowieka lewicy." Maria Szyszkowska

Offline

 

#11 2009-01-30 16:05:13

Relimon

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 60
Punktów :   
WWW

Re: Tytuł

A może "Zakręt w lewo",  "Lewoskręt", "W lewo zwrot!" albo "RED ALERT" (lub samo "RED")?

Ostatnio edytowany przez Relimon (2009-01-30 18:10:59)


Dla socjalisty wartością naczelną jest człowiek niezależnie od rasy, narodowości, wykształcenia, stanu majątkowego, płci, skłonności seksualnych i wyznawanej religii.

"Ideowość - nie zaś karierowiczostwo i pragmatyzm - ma znamionować człowieka lewicy." Maria Szyszkowska

Offline

 

#12 2009-01-30 18:43:52

Mateusz Żukowski

Użytkownik

7027375
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 34
Punktów :   

Re: Tytuł

Relimon napisał:

A może "Zakręt w lewo",  "Lewoskręt", "W lewo zwrot!" albo "RED ALERT" (lub samo "RED")?

"RED ALERT" to tytuł dosyć popularnej gry komputerowej. Widzę, że oprócz mnie, wszyscy idą w kierunku użycia wyrazu "lewo" i jego odmian,  także wiemy już czego chcemy (przynajmniej po części). Mi osobiście do gustu przypadają koncepcje, w których zaznaczamy to, iż ma to powstać dla naszego regionu ("Olsztyńska L(e)wica" i "Lewicowy Olsztyn"). To dawałoby też gwarancję, że gdybyśmy się nawet rozjechali po świecie, to zostawimy coś w Olsztynie


Pozdrawiam,
Mateusz Żukowski
"Demokracja jest drogą do socjalizmu."
Karol Marks

Offline

 

#13 2009-01-30 20:29:51

swideer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-17
Posty: 24
Punktów :   

Re: Tytuł

ale pomysł Relimona z RED mi się osobiście bardzo podoba... i zamiast "Na lewo!" to już lepiej byłoby zatytułować "Na czerwono" w tym momencie layout i logo by nie stanowiły większego problemu...

Offline

 

#14 2009-01-31 00:34:59

Piotr Janiszewski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Tytuł

<przepraszam że długo milczałem, ale był dość poważnie i niespodziewanie zaganiany przez ostatnie dwa tygodnie>

Co do nazwy to myślę, że słusznie powinniśmy zaznaczyć jego wymiar regionalny. Przy czym pamiętajmy, że można to zaznaczyć w podtytule.

Jeśli chodzi o tytuł to nie wiem czy właściwe jest użycie koniecznie słowa "lewica" w jakiejkolwiek formie. O lewicowości gazety będzie świadczyć jej treść, nazwa musi przede wszystkim zachęcać do zapoznania się z treścią. Póki co specjalnie dobrego pomysłu nie mam, chciałbym żeby w jakiś sposób odnosiła się do faktu, że jest to gazetka krytykująca establishment (ale nie będę proponował pierwotnej nazwy gazetki MS-owej Ferment, bo nie do końca mi się podoba.

Offline

 

#15 2009-01-31 17:38:24

Mateusz Żukowski

Użytkownik

7027375
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 34
Punktów :   

Re: Tytuł

Ostatni post mnie jakby natchnął Zapomniałem zupełnie, że może być podtytuł. Także zmieniam swoje zdanie. Podtytuł dałbym jakiś banalny (typu: "Miesięcznik Olsztyńskiej Lewicy") a tytuł musi być inny. Sądzę, iż można by pokombinować coś z tym Antykapitalitą. Wyrzucić "kapitalista" i dodać coś innego, z czym walczymy. Bez skupiania się na ekonomii. Może znajdziecie fajne słowo? Wtedy taka cała forma: Antycostam Miesięcznik Olsztyńskiej Lewicy, sądzę, że byłaby dosyć atrakcyjna. Chociaż może być też "RED. Miesięcznik Olsztyńskiej Lewicy" (w sumie brzmi ładnie, jeśli będzie dobra oprawa graficzna do logo, to będzie super :]). Także - myślimy dalej, ale od razu pytam, czy ktoś ma zastrzeżenia do podtytułu?
Na razie RED jest jak dla mnie koncepcją najciekawszą


Pozdrawiam,
Mateusz Żukowski
"Demokracja jest drogą do socjalizmu."
Karol Marks

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.poke-game.pun.pl www.gazeta-gwiazda.pun.pl www.klanpt.pun.pl www.mototeam.pun.pl www.wszystko-o-bakugan.pun.pl